Boj proti přebytečnému pocení

Noční pocení

Noční pocení může mít mnoho příčin. Můžeme je rozdělit asi mezi osm základních skupin. První jsou takzvané banální příčiny, jako třeba vysoká teplota v místnosti, příliš silná peřina a podobně. Druhou skupinou jsou běžné infekce, jako chřipka. Tyto choroby jsou spojeny s pocením v případě, že si vezmeme například paralen a podobné léky.

Další skupinou jsou chorobné infekce. Během těchto infekcí je pocení opakované několik nocí po sobě. Patří sem třeba infekční endokarditida či tuberkulóza. Hlavně během tuberkulózy je noční pocení opravdu velmi vydatné. Zvýšené pocení je také znakem onemocnění AIDS. Další skupinou jsou rakovinná onemocnění. Pocení je důsledkem boje organismu s nádorovými buňkami.

Velmi typické jsou pro nádory krevních buněk. Další skupinou je klimakterium, které postihuje ženy. Jde o střídání návalů horka a nálady, které jsou doprovázeny pocením. Déle jde o hormonální poruchy, nejčastěji onemocnění štítné žlázy. Dále u pacientů s cukrovkou je pocení typické při hypoglykémii, tedy snížené hladině cukru hlavně v noci, kde nemohou doplnit cukry pomocí stravy.

Poslední skupinou je idiopatická hyperhidróza, což je onemocnění, kdy se pacient potí značně po celém těle bez zjevných příčin. Pokud se budete v noci potit delší dobu, není radno tento jev podcenit. Navíc pokud je v kombinaci se ztrátou váhy a chudokrevností.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Pocení v noci a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.