Boj proti přebytečnému pocení

Noční pocení příčiny

Noční pocení může mít hned několik příčin. Hlavně je noční pocení velmi nepříjemné. Jakmile se vzbudíte, ráno nebo během noci, budete značně propocení. Stejně tak i peřiny a celá postel. Musíte se tedy jít nejméně obléct do jiného oblečení. U žen je nejčastější příčinou nočního pocení menstruace, klimakterium a také těhotenství. K nočnímu pocení vede také několik typů rakoviny. Další velmi závažnou chorobou, která vede k pocení je onemocnění virem HIV. Zdrojem mohou být také jiné infekční onemocnění. Problém však může být také důsledkem špatné funkce žláz s vnitřní sekrecí, kdy nejčastěji se jedná o štítnou žlázu.

Pocení je normálním jevem, který nás doprovází denně. Je nezbytný pro ochlazování těla. Může být také důsledkem reakce organismu na zánětlivou či infekční reakci. Organismus se snaží sám zvýšit teplotu, aby zničil cizorodé bakterie a viry, přičemž se také více potí. Proti nočnímu pocení můžete bojovat užíváním přípravků a nebo také tím, že budete spávat pod tenčí přikrývkou nebo méně oblečeni, pokud to ještě vůbec jde.

Noční pocení je také velmi nepříjemné z toho důvodu, že hned ráno musíte jít do sprchy a v zimních měsících není nic příjemného jít po ranní sprše do okolní zimy. Pokud si nebudete moci poradit s pocením sami, je dobré navštívit lékaře a případně endokrinologické oddělení, protože hormonální poruchy mohou vzniknout kdykoliv.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Pocení v noci a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.