Jenvox je dostupný v lékárnách Jenvox je dostupný ve všech lékárnách

Nadměrné pocení obličeje a čela

Neusednete k jídelnímu stolu bez toho, aniž byste měli po ruce ubrousek na otírání? Stojí pot za vašimi neúspěchy v práci? Brání vám neustále orosené čelo v tom, abyste společensky prosperovali? Pokud jste na některou z těchto otázek odpověděli ano, pak nejspíš trpíte kraniofaciální hyperhidrózou, tedy nadměrným pocením čela a obličeje. Jaké komplikace mohou kvůli tomuto problému nastat a jak proti pocení obličeje postupovat?

Nechcete dále číst? Rovnou mrkněte na naše přípravky proti pocení obličeje, čela a tváří.

Nadměrnou sekreci potních žláz lze snadno řešit

Pocení obličeje je poměrně rozšířeným problémem, který může být ještě více stresující než ostatní typy nadměrného pocení. Pot na obličeji i zarudnutá pokožka jsou vidět na první pohled a prakticky nejdou skrýt.

Prvním krokem pro každého, kdo trpí jakýmkoliv typem nadměrného pocení, by měla být schůzka s lékařem. Kompletní lékařská kontrola může vyloučit, že je pocení způsobeno nějakým doposud nezjištěným onemocněním, reakcí na užívané léky nebo podobnými problémy.

V takovém případě se jedná o takzvanou sekundární hyperhidrózu, která může být způsobena následujícími problémy:

 • Hormonálními změnami
 • Menopauzou
 • Stresem
 • Abstinenčními příznaky
 • Špatnou stravou
 • Cukrovkou
 • Obezitou
 • Nádorovými onemocněními
 • Špatnou funkcí štítné žlázy

Ve většině případů se však jedná o tzv. primární formu hyperhidrózy, která bývá dědičná a projevuje se poprvé obvykle v období puberty. Jedná se o fyziologický stav, který se může projevit i v klidovém stavu a na rozdíl od běžného pocení mnohem vehementněji.

Na oba typy fungují naše specializované přípravky proti pocení obličeje, čela a tváře.

Citlivá pleť může na pot reagovat velice negativně

Pocení čela a obličeje dokáže člověku velice znepříjemnit život. Neustálé kapky potu stékající z čela nejsou pocitově příjemné jak samotnému jedinci, tak jeho okolí. Nadměrné pocení obličeje má i tu nevýhodu, že může být spojeno s velice nepříjemnými komplikacemi.

Zde jsou některé z nich:

 • Kožní infekce – Lidé trpící nadměrným pocením obličeje a čela jsou náchylnější k infekcím kůže. Vlhká pokožka může podporovat růst bakterií, které jsou obzvláště rozšířeny v okolí vlasových folikulů.
 • Pálení očí – Jeden z velice nepříjemných příznaků nadměrného pocení. Neustále stékající pot se může dostat do očí a způsobit jejich pálení. Pouhé otírání oroseného čela mnohdy nepomůže a pot se stejně do očí dostane. V případě, že se musíte při práci dívat do počítače, řídit auto nebo vykonávat podobné aktivity, se může jednat o závažný problém.
 • Pupínky a akné – Obličejová pokožka je velice citlivá a tak není divu, že může na nadměrné pocení reagovat po svém. Pot sám o sobě pupínky či akné nezpůsobuje, ale v kombinaci s ucpáváním mazových žláz může tento problém nastat.
 • Potničky – Potničky jsou poměrně častým jevem u miminek, ale mohou se vyskytnout i u dospělých v případě nadměrné činnosti potních žláz. Jedná se o drobnou vyrážku, která vzniká zablokováním pleťových pórů. Kapky potu se v pórech zachytí, nemohou se dostat na povrch pokožky, a tak vznikne zánět. Mezi obvyklé příznaky patří červená kůže i svědění.

Sociální a emocionální problémy způsobené nadměrným pocením obličeje

Zdravotní problémy jsou sice velice nepříjemné a obtěžující, ale emocionální úpadek může být tou nejhorší komplikací ze všech.

Pokud kraniofaciální hyperhidrózou trpíte, určitě víte, o čem je tu řeč. Neustálý strach z toho, že se kvůli zpocenému čelu znemožníte vás doprovází na každém kroku.

Rozpaky během sociálních interakcí, neustálé otírání čela, strach ze stresových situací i stranění se společnosti – to vše může tento fyziologický stav zapříčinit.

Všechny tyto obavy mohou vést až ke generalizované úzkostné poruše (GAD), kvůli které člověk ztrácí sebevědomí, zájem o činnosti, které má rád a trpí pocitem beznaděje.

Proti takovýmto stavům je však třeba bojovat, protože lidí s tímto problémem existuje opravdu hodně a není to nic, co by mělo člověka v jeho běžném životě omezovat. Stačí najít ten správný přístup, léčbu nebo přípravky, které pomohou nadměrné pocení omezit.

Pomáhají volně dostupné přípravky proti pocení

Není důvod kvůli této poruše trpět. Někdy stačí i maličkost, která může v boji proti pocení výrazně pomoci.

Takovou pomocí jsou naše speciální antiperspiranty Jenvox, které dokážou sekreci potních žláz omezit a zároveň zakrýt nepříjemný zápach, který se s pocením může objevit. Tyto přípravky jsou přímo vyvinuté proti pocení všech částí těla, nejsou parfémované a jsou určené pro ženy a muže bez rozdílu.

Antiperspiranty bezpečně zužují potní kanálky a pocení tím spolehlivě omezí. Stačí je pravidelně nanášet před spaním na čistou a dokonale suchou pokožku a celkově dodržovat pravidelnou hygienu, aby byla pleť čistá, prodyšná a aby se tak zabránilo vzniku infekcí a dalších kožních problémů.