Jenvox je dostupný v lékárnách Jenvox je dostupný ve všech lékárnách

Nadměrné pocení zad a hrudi

Nadměrné pocení zad

Nechce se vám číst? Přejděte rovnou na řešení a mrkněte na přípravky proti pocení zad a hrudi.

Potíte se na velké části vašeho těla, obzvláště na zádech a hrudi? Svádíte neustálý boj s propoceným oblečením a jste kvůli tomu v rozpacích? Nebojte se, nejste v tom sami. Nadměrným pocením neboli hyperhidrózou trpí mnoho lidí po celém světě, kteří se snaží najít tu správnou cestu, jak se s problémem vypořádat a proti pocení bojovat. Není to však tak těžké, jak se může na první pohled zdát.

Nadměrné pocení může být vrozené

V první řadě je třeba zjistit, co nadměrné pocení zad a hrudi způsobuje. Trápíte se s nadměrným pocením už téměř od malička, nebo se u vás objevilo teprve v pozdějším věku? V prvním případě se jedná o tzv. primární neboli vrozenou hyperhidrózu, ve druhém případě je to hyperhidróza sekundární, která bývá znakem nějakého onemocnění, nesnášenlivosti používaných léků nebo následkem velkého stresu.

Na rozdíl od sekundární hyperhidrózy se ta primární stává dlouhodobým onemocněním, které se obvykle začne projevovat ještě před 25. rokem věku. Primární hyperhidróza může postihnout jednu nebo více oblastí těla, nejčastěji pak dlaně, chodidla, obličej, podpaždí a pak také záda a hrudník.

V případě zad a hrudníku se jedná o opravdu velkou plochu, která se potí i bez zjevné příčiny. Člověk trpící tímto problémem se může zpotit i ve stavu, kdy nevykonává žádnou fyzicky náročnou aktivitu, není v horkém prostředí nebo není vystaven stresu.

Lidé trpící nadměrným pocením zad a hrudi jsou daleko více vystaveni nachlazení

Lidé si často myslí, že se dá pocení zad a hrudníku zamaskovat běžným oblečením. Jenže tak to bohužel nefunguje. Jelikož se jedná o velké plochy, oblečení může pot nasáknout natolik, že daný jedinec vypadá, jako by zrovna uběhl namáhavý maraton.

Velké skvrny od potu nelze přehlédnout a s potem se navíc pojí i nepříjemný zápach. Velkým problémem je v tomto případě i zvýšené riziko nachlazení. Osoby trpící nadměrným pocením zad a hrudníku, které se často přesouvají z teplých interiérů do venkovního chladu vnímají změnu teplot daleko intenzivněji než zdraví lidé. Kvůli tomu u nich panuje mnohem větší riziko nachlazení.

Proti nadměrnému pocení se dá bojovat různými způsoby:

V případě, že vás trápí pocení zad a hrudníku, je určitě zapotřebí vhodná volba oblečení. Ideální jsou tenčí a prodyšné oděvy, spíše tmavší. Měly by umožňovat odpařování potu, aby se vlhko a teplo nehromadilo kolem pokožky.

Pomáhá také snížení příjmu kofeinu a podobných stimulantů, které jsou obsaženy v kávě, cole, čaji, energetických nápojích a dokonce i v čokoládě. Pokud jste kuřáci, měli byste omezit příjem nikotinu.

Komplikace, které mohou kvůli nadměrnému pocení nastat

Už zde bylo řečeno, že nadměrné pocení takto velké plochy těla může mít za následek větší náchylnost k nachlazení. Vedle toho ale může pot způsobit i nepříjemné kožní problémy kvůli infekcím, které se do vlhké pokožky snadněji dostanou.

Různé vyrážky, pupínky i svědění jsou velice nepříjemné a spolu s neustále mokrým tělem a oblečením mohu vážně ohrožovat každodenní aktivity.

Mokré oblečení i zápach mohou podkopat lidem sebevědomí a narušit běžné sociální vztahy. Následný stres a deprese pak mohou problém s pocením ještě zhoršit, a proto je třeba využít každé příležitosti, která by mohla být proti pocení účinná.

Antiperspiranty mají smysl

Pomoci si můžete i běžně dostupnými prostředky, které dokážou s pocením bojovat.

Takovými prostředky jsou antiperspiranty, které zabraňují tvorbě potu bezpečným zúžením potních žláz, udržují pokožku suchou a rovněž zabraňují tvorbě bakterií, které mají za následek typický zápach.Deodoranty Vám v tomto případě nepomohou, jelikož ty se zaměřují na překrytí tělesného zápachu parfemací.

Je však důležité vědět, jak antiperspirant správně používat. Vždy je vhodné sáhnout po kvalitnějším přípravku. Antiperspirant se aplikuje na čistou a dokonale vysušenou pokožku, v jiném případě nebude jeho účinek takový.

Lidé si také myslí, že by jej měli aplikovat přes den ve chvíli, kdy už se potí. Tak tomu ale není, přípravek by měl být nanesen pravidelně před spaním, aby se poté pot neobjevoval přes den.

V žádném případě není dobré nad problémem přivírat oči a omezovat tak běžný život. Poraďte se se svým lékařem a využijte dostupných prostředků jako je Jenvox, které vám pomohou nadměrné pocení řešit.